ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3008383
*
nr 300 8383
Spegel
nutida, oval H.123
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 11:50:02
1
200 kr
13/2 23:43:27
2
150 kr
13/2 23:43:56
2
200 kr
15/2 13:08:11
3
400 kr
15/2 13:45:03
4
Vinnande bud
16/2 11:29:00
5
550 kr
16/2 11:31:08
5
600 kr
16/2 11:31:49
5
650 kr
16/2 11:32:47
5
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval h spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:43
*
Spegel
nr 300 8383
Spegel
nutida, oval H.123
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/2 11:50:02 | 1 | 200 kr |
| 13/2 23:43:27 | 2 | 150 kr |
| 13/2 23:43:56 | 2 | 200 kr |
| 15/2 13:08:11 | 3 | 400 kr |
| 15/2 13:45:03 | 4 | Vinnande bud |
| 16/2 11:29:00 | 5 | 550 kr |
| 16/2 11:31:08 | 5 | 600 kr |
| 16/2 11:31:49 | 5 | 650 kr |
| 16/2 11:32:47 | 5 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida oval h spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:43



